A A A

A A A

W najbliższy poniedziałek 25 września w cyklu "Kino na skraju załamania nerwowego" zapraszamy na dramat Pedro Almodóvara z 1999 r. pt. "Wszystko o mojej matce". Projekcja odbywać się będzie od godz. 19.00 w Sali Kameralnej i zostanie poprzedzona słowem wstępnym Doroty Wójtowicz - filmoznawcy i teatrologa. Wstęp na pokazy jest wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność przyjścia. Nie prowadzimy wcześniejszych rezerwacji. Czekamy na Państwa już od godziny 18-tej.

16 września pierwszy raz w naszym teatrze odbyła się gala podsumowującą plebiscyt portalu czasdzieci.pl Słoneczniki 2017. Poznaliśmy laureatów Nagrody Rodziców oraz Złotych Słoneczników. Dyrekcja Teatru Rampa otrzymała "Specjalne Wyróżnienie za prowadzenie instytucji w duchu wartości, partnerstwa i zaangażowania". Jury podkreśliło, że "Teatr godzi wysoki poziom artystyczny z otwartością i przychylnością, kształtując panoramę kulturalną miasta i dając możliwości rozwoju w duchu synergii nie tylko dzieciom ale inicjatorom i instytucjom kultury." Wyróżnienie odebrał dyrektor artystyczny Cezary Domagała.

Po wakacyjnej przerwie na Scenę Kameralną powraca jej najnowsza, bardzo wysoko oceniona przez prasę premiera "Cafe Sax" z piosenkami Agnieszki Osieckiej w reż. Cezarego Domagały. Twórcom i artystom spektaklu udało się oddać atmosferę niezwykłej kawiarni, w której wszyscy bywalcy i goście opowiadając o życiu piosenkami, wciągają Widzów w swoje sprawy i sercowe dylematy. Dzięki nowym interpretacjom takie hity jak m.in. „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Wielka woda”, „Okularnicy”, „Czy te oczy mogą kłamać?” to nie tylko znane przeboje ale unikalne zwierciadło życia, w którym każdy może się odnaleźć. Na spektakle wrześniowe pozostały już ostatnie bilety.

 

Nasz spektakl "Dzień dziecka" w reż. Jerzego Jana Połońskiego wrócił z Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu z laurami! Nasza aktorka Kamila Boruta grająca Paulinkę otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską. Serdecznie jej gratulujemy! Publiczność wałbrzyska nagrodziła cały nasz zespół - wszysce nasi aktorzy otrzymali owacyjne brawa i gratulacje na specjalnym spotkaniu pospektaklowym z widownią.

Nasz Teatr był jedną z instytucji kultury, które 10.09 zaprezentowały się na pikniku rodzinnym "Europa zmienia metropolię warszawską". Aktorzy wykonywali piosenki z naszych sztandarowych spektakli takich jak: Rapsodia z demonem, Cafe Sax oraz musicali familijnych. Gwoździem naszego programu były piosenki z przygotowywanej premiery "Kobiety na skraju załamania nerwowego" wykonywane przez Małgorzatę Regent i Sebastiana Machalskiego. Zwieńczeniem całości był quiz sprawdzający wiedzę o naszym teatrze, jego zwycięzcy zostali nagrodzeni. Już po raz ósmy Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa wraz z instytucjami i dzielnicami Urzędu m.st. Warszawy zorganizował taką imprezę. Piknik odbywał się 10 i 11.09 na w parku Pole Mokotowskie i zapewnił 200 bezpłatnych atrakcji przygotowanych przez blisko 70 instytucji.

Pomimo przerwy repertuarowej w różnych zakamarkach teatru w okresie wakacyjnym odbywały sie próby do październikowej praprepremiery polskiej wersji musicalu "Kobiety na skraju załamania nerwowego". Na sali eksperymentalnej aktorzy i tancerze ćwiczą układy choreograficzne pod okiem Santiago Bello, na Dużej Scenie próbują muzycy pod kierunkiem Jana Stokłosy, na przemian z aktorami prowadzonymi przez Dominikę Łakomską i Jakuba Wociala. Jednocześnie ruszają przygotowania scenografii wg wcześniej ustalonych projektów. Wszystkim twórcom i wykonawcom gorąco kibicujemy w oczekiwaniu na pierwsze efekty ich pracy.

Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
tiketto_logo4
Previous Next