A A A

A A A

16 i 17 czerwca Teatr Rampa zakończył sezon znanymi i lubianymi piosenkami z tekstami Agnieszki Osieckiej. Widzowie usłyszeli i zobaczyli je w niezwykłym spektaklu muzycznym "Cafe Sax" w reż. Cezarego Domagały. 16 czerwca wystąpili Katarzyna Kozak, Małgorzata Duda-Kozera, Julian Mere i Robert Kowalski (na zdjęciu na górze strony), natomiast 17 czerwca zagrali Dorota Osińska, Michalina Brudnowska, Piotr Furman i Mieczysław Morański. Obydwie obsady zostały nagrodzone przez widzów gromkimi brawami. Podobnie oklaskiwano autora nowych aranżacji - Pawła Steczka i reżysera przedstawienia. Legendarna i pełna poezji kawiarenka zaprasza Państwa od nowego sezonu.

 


Od 30 maja w naszej Galerii Sztuki zagościła nowa i bardzo nietypowa wystawa pt. "Dużo rzeczy" przygotowana i prezentowana we współpracy z Narodowym Muzeum Techniki. Wystawa prezentuje 40 wybranych obiektów z kolekcji muzeum w formie plakatów. To barwne obrazy przedstawiające wybrane osiągnięcia techniki w niekonwencjonalny, czasem zabawny sposób. To gra skojarzeń i zabawa słowem, jak w przypadku kultowego motocykla Sokół 500 czy popularnej Osy. Wszak Kos - to nie tylko ptak, a Komar - nie tylko nielubiany insekt. Technika może być zabawna, kolorowa i ciekawa. Zapraszamy na wystawę, aby się o tym przekonać.

Jakub Wocial - twórca, szef i wybitny artysta naszej Sceny Muzycznej wydał swoją pierwszą musicalową płytę. Nosi ona tytuł Dream of Broadway. W wykonaniu niektórych utworów Wocialowi towarzyszyli inni uznani aktorzy musicalowi: Paulina Janczak, Karina Komendera i Macie Pawlak, którzy występowali również na premierze płyty 4 czerwca. W naszym teatrze płyta Dream of Broadway będzie do nabycia już w nowym sezonie, przy spektaklach, w których gra Jakub Wocial. Wkrótce płyta będzie dostępna także w salonach sieci Empik i online na Sonic Records.

W poniedziałek 11 czerwca odbył się decydujący etap castingu do najnowszej premiery muzycznej opartej na przebojach zespołu THE BEATLES pt. „TWIST AND SHOUT”. Tym razem wybrani kandydaci musieli zagrać konkretne role w scenkach aktorskich z innymi uczestnikami oraz zaśpiewać wskazane przeboje. W drugiej części castingu kandydaci musieli nauczyć się przygotowanego dla nich układu choreograficzneg, a następnie go zatańczyć. Uczestników oceniał zespół artystów pod czujnym okiem reżysera i choreografa przedstawienia SANTIAGO BELLO i wrażliwym uchem JANA STOKŁOSY - kierownika muzycznego. Już niedługo powinniśmy poznać pełną obsadę naszego nowego muzycznego widowiska.

"Musical wg słynnego filmu Almodóvara zachwyca warszawską publiczność! Nie można go przegapić" pisała gazeta.pl. Tylko w piątek i sobotę 8, 9 czerwca można ostatni raz przed wakacjami dołączyć do widzów naszego musicalu "Kobiety na skraju załamania nerwowego", by dać się porwać hiszpańskim rytmom i oczarować się pięknymi głosami. Przypomnijmy, że w rolach głównych obok Małgorzaty Regent i Anny Sztejner występują również Dariusz Kordek na zmianę z Robertem Kowalskim oraz aktorzy musicalowi znani z "Rapsodii..." i rock opery "Jesus Christ Superstar" - Natalia Piotrowska, Maciej Pawlak, Sebastian Machalski. Zapraszamy!

26 maja zagraliśmy RAPSODIĘ... po raz 100 ! Z tej okazji podczas sobotniego spektaklu gratulowaliśmy wszystkim twórcom i wykonawcom, dzięki którym przedstawienie to bije rekordy popularności. Dziękowaliśmy również naszej wspaniałej Publiczności, a przez nią trzydziestu tysiącom Widzów, bez których zainteresowania nie byłoby takiego jubileuszu. Tego wieczoru wylosowaliśmy spośród publiczności 1 osobę, która dostała od teatru zaproszenie na pokaz naszej nowej premiery w październiku. Po spektaklu owacjom na stojąco i wspólnym z Widzami bisom nie było końca! Zapraszamy na dalszy ciąg tego niezwykłego artystycznego zjawiska. Następne "Rapsodie..." we wrześniu, sprzedaż już otwarta. 

Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
tiketto_logo4
Previous Next