A A A

A A A

Urząd Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Impresariat Artystyczny Sursum Artes i Teatr Rampa są organizatorami nowego, międzyszkolnego konkursu estradowego „Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha”. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich szkół Warszawy i Mazowsza oraz osób dorosłych. Zawodnicy szkolni będą się mierzyli w konkurencjach: piosenki satyrycznej, monologu kabaretowego oraz występu grupy kabaretowej. Jurorami konkursu są m. in. reżyser Krzysztof Jaślar i satyryk Tomasz Jachimek. Zgłoszenia przyjmujmowane są do dnia 21 kwietnia. Półfinały turnieju odbędą się w poniedziałki 8 i 15 maja w Teatrze Rampa, a finał 10 czerwca będzie widowiskiem plenerowym przed Teatrem Rampa.

Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha nie jest autorskim turniejem Patrona satyrycznych zmagań. Pamiętając o twórczym uśmiechu i życzliwości Stefana Wiecheckiego uczestnicy mogą prezentować prace dowolnych autorów i kompozytorów lub twórczość własną, która może być dodatkowo uhonorowana. Satyryczny zmysł obserwacji wydarzeń dnia codziennego, przełamanie żartem niedostatków egzystencji, przywracanie pogodnego spojrzenia na świat, pomysł na satyryczną zabawę, wyśmianie tego, co na to zasługuje oraz mądre wzruszenie, stanowią ideę przewodnią „Wiechowiska - Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha”.

Realizacją Turnieju pragniemy podnieść poziom szkolnych prezentacji i dlatego przewidziane są bezpłatne warsztaty estradowe.
W działania zostaną zaangażowani nauczyciele, aktorzy i znani satyrycy. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 21 kwietnia.

Należy:           
pilnie podjąć kontakt z biurem Turnieju Biuro Turnieju 668 190 999; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_top" class="western">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sfilmować prezentację i zapis dostarczyć na portiernię Teatru Rampa

 Wszelkie informacje znajdują się na stronie Urzędu Dzielnicy Targówek. www.targowek.waw.pl/turniejolaurwiecha

 

 

Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
tiketto_logo4
Previous Next