A A A

A A A

DZIŚ GRAMY RAPSODIĘ PO RAZ 100 ! Dziś nasz repertuarowy hit "Rapsodia z demonem" z przebojami Queen zagramy już po raz setny! Bądźcie z nami w ten wyjątkowy wieczór. A z okazji dojścia do tej wspaniałej setki gratulujemy wszystkim twórcom i wykonawcom, dzięki którym przedstawienie to bije rekordy popularności. Dziękujemy również, a moze przede wszystkim, naszej wspaniałej Widowni, trzydzistu tysiącom Widzów, bez których ten sukces by nie zaistniał ! I zapraszamy na dalszy ciag tego niezwykłego artystycznego zjawiska!

Jak o spektaklu pisze  Dziennik Teatralny "Spektakl muzyczny złożony z przebojów Queen jest skazany na sukces. Twórcy „Rapsodii z demonem" na tym nie poprzestali i zapewnili ponadto zjawiskową scenografię, magiczne kostiumy, świetną choreografię i solidny wokal. W efekcie stworzyli widowisko z rozmachem, którego w Teatrze Rampa dawno nie było." A co rozwoju tego spektaklu mówią twórcy?

Jakub Wocial - Kierownik Sceny Musicalowej i wykonawca jednej z głównych ról w "Rapsodii..." o widowisku:
 
Rapsodia z Demonem to dla nas wszystkich wyjątkowy projekt. Nikt nie przypuszczał, że zostanie przyjęty przez naszych Widzów w tak doskonały sposób. A jednak... zasługą tego był sam pomysl, grupa twórców oraz Artyści.
Sam spektakl na przełomie trzech ostatnich lat dojrzał, podobnie jak my wszyscy. Siłą tego spektaklu jest cały zespół go realizujący, a ten nie uległ w zasadzie żadnym podmianom co świadczy o dobrej energii i zaangażowaniu, a to już bezpośrednio przenosi się na drugą stronę, stronę widza. Po raz kolejny, a w zasadzie to za każdym razem będąc na scenie i poza nią, słuchając utworów QUEEN uświadamiam sobie jak bardzo ponadczasowa jest ta muzyka i jak wiele jeszcze jest w niej do odkrycia, a to mam nadzieję, gwarantuje nam jeszcze kilka lat jej słuchania NA ŻYWO w Teatrze Rampa.

 

Jan Stokłosa - kierownik muzyczny Sceny Musicalowej Teatru Rampa, autor aranżacji muzycznych w "Rapsodii..."
 
Mimo 100 zagranych spektakli Rapsodii z demonem, spektakl ten w mojej ocenie ciągle zachowuje świeżość. Ostatnio miałem przyjemność obejrzenia show jako z pozycji widza i muszę powiedzieć, że jestem dumny z tej realizacji. Kluczem do sukcesu Rapsodii w mojej ocenie jest obsada - udało nam się dobrać wspaniałych młodych ludzi obdarzonych wyjątkowymi głosami, wyrazistych tancerzy, a także wspaniałych muzyków. Podczas eksploatacji spektaklu obsada muzyków lekko się zmieniała, jednak zawsze są to muzycy rockowi, którzy muzykę Queen mają we krwi, co słychać ich wykonaniu. Siłą tego spektaklu jest niesamowite zaangażownie całej ekipy - muzyków, aktorów, tancerzy, a także techniki i całej obsługi teatru. Ta radość i prawda oddziaływuje na publiczność, która zawsze reaguje owacjami na stojąco. Obyśmy nigdy nie stracili tej świeżości
Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
tiketto_logo4
Previous Next