A A A

A A A

Od 30 maja w naszej Galerii Sztuki zagościła nowa i bardzo nietypowa wystawa pt. "Dużo rzeczy" przygotowana i prezentowana we współpracy z Narodowym Muzeum Techniki. Wystawa prezentuje 40 wybranych obiektów z kolekcji muzeum w formie plakatów. To barwne obrazy przedstawiające wybrane osiągnięcia techniki w niekonwencjonalny, czasem zabawny sposób. To gra skojarzeń i zabawa słowem, jak w przypadku kultowego motocykla Sokół 500 czy popularnej Osy. Wszak Kos - to nie tylko ptak, a Komar - nie tylko nielubiany insekt. Technika może być zabawna, kolorowa i ciekawa. Zapraszamy na wystawę, aby się o tym przekonać.

Wystawa "Dużo Rzeczy" Narodowego Muzeum Techniki w Galerii Sztuki Teatru Rampa

Czy technika jest sztuką? Czy może odwrotnie, sztuka jest podstawą techniki?

Związek tych dwóch dziedzin - to duet idealny, choć zarazem nieoczywisty, a z całą pewnością, wymagający. Bez wątpienia zarówno sztuka jak i technika - to swoiste odkrywanie a nawet stwarzanie rzeczywistości, która wcześniej nie istniała. Jest w nich zawarte szaleństwo ciągłego tworzenia i wymyślania na nowo, kombinacji skojarzeń i realizacji pragnień. Musi być też miejsce na upór i determinację w działaniu. Jednak trzeba przyznać, że chwile, w których technika spotyka się ze sztuką - są najwspanialszym dowodem na to, że te dwa światy powinny współistnieć razem.

W Narodowym Muzeum Techniki zgromadzonych jest wiele obiektów ilustrujących twórcze osiągnięcia techniki i sztuki. To przedmioty z najwyższej półki, obrazujące kreatywny proces tworzenia i głęboką myśl techniczną. Wystawa "Dużo Rzeczy" to prezentacja 40 wybranych obiektów z kolekcji muzeum w formie plakatów. Nie są to jednak zwykłe zdjęcia eksponatów. To barwne obrazy, przedstawiające różne przedmioty - osiągnięcia techniki - w niekonwencjonalny, czasem zabawny sposób. To gra skojarzeń i zabawa słowem, jak w przypadku kultowego motocykla Sokół 500 czy popularnej Osy. Wszak Kos - to nie tylko ptak, a Komar - nie tylko nielubiany insekt. Technika może być zabawna, kolorowa i ciekawa - zapraszamy na wystawę - aby się o tym przekonać.

Wystawę "Dużo Rzeczy" Narodowego Muzeum Techniki można będzie oglądać w Galerii Sztuki w Teatrze Rampa od 30 maja do 18 czerwca br.

 

Organizatorzy:

Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie

Galeria Sztuki Rampa - Teatr Rampa

NMT_akat
NMT_enigma
NMT_osa
NMT_sokol
NMT_sputnik
Previous Next Play Pause
Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
tiketto_logo4
Previous Next