A A A

A A A

“Wola zginęła” - wystawa fotografii autorstwa Michała Bojary będzie prezentowana w sierpniu i wrześniu w Galerii Teatru Rampa. Wystawa jest upamiętnieniem ważnego dla historii Warszawy wydarzenia jakim była Rzeź na Woli. Była ona realizacją rozkazu Adolfa Hitlera odnośnie zgładzenia Warszawy i jej mieszkańców. W dniach 5–7 sierpnia 1944r. na Woli zamordowano od 30 tys. do 65 tys. polskich mężczyzn, kobiet i dzieci. Była to prawdopodobnie największa jednorazowa masakra ludności cywilnej dokonana w Polsce w czasie II wojny światowej. Jej echa odnajdziemy w wielkoformatowych fotografiach analogowych młodego artysty, który pragnął je w ten twórczy sposób upamiętnić. Przejdź do Galerii Sztuki

Ponad 70 lat po Powstaniu Warszawskim Wola wygląda całkowicie inaczej. W jej historii i przestrzeni pozostaną miejsca upamiętniające wydarzenia tamtego okresu. Odnajdziemy je w wielkoformatowych fotografiach analogowych autorstwa Michała Bojary.

Michał Bojara - urodzony w Warszawie artysta multidyscyplinarny, zajmuje się fotografią, malarstwem rysunkiem i działaniami video. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i w Poznaniu. Swoje prace pokazywał na ponad 60 wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Galerii Władysława Hasiora, Starej Galerii ZPAF.
Mieszka i pracuje na warszawskiej Woli.

Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
tiketto_logo4
Previous Next