A A A

A A A
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Previous Next

Opis

 

Teatr Rampa zachęcony sukcesem „Rapsodii...” z hitami Queen, jako pierwszy w Polsce tworzy widowisko muzyczne z kultowymi przebojami Beatlesów w nowych uwspółcześnionych aranżacjach.

Ponadczasowe przeboje The Beatles usłyszymy w nowoczesnych aranżacjach Jana Stokłosy – kierownika muzycznego nowej premiery. Stokłosa razem ze świetnie dobranymi rockowymi muzykami gwarantują doskonałe wykonanie muzyki na żywo.
W głównej roli zobaczymy i usłyszymy wybitnego aktora musicalowego wokalistę Jakuba Wociala, którego wiodąca kreacja w "Rapsodii..." oraz tytułowa rola w "Jesus Christ Superstar" cały czas przyciągają do Teatru Rampa tłumy widzów.

Kanwą nowej premiery będą perypetie projektanta mody, który powrócił do Polski, by stworzyć unikatową kolekcję. W kamienicy, w której zamieszkał, podejrzane działania lokatorów skupiają się wokół tajemniczego weterana - Sierżanta Peppera. Wkrótce projektant odkrywa prawdziwe motywy działania sąsiadów...
Współczesne interpretacje znanych przebojów, widowiskowa choreografia i wybitni wokaliści odsłonią w Rampie nowe oblicze hitów The Beatles. Zapraszamy!

 

Spektakl trwa 2,15 h z przerwą

Przedstawienie rekomendowane dla widzów dorosłych i młodzieży (od 15 lat)

DSC_4501m
DSC_4276m
DSC_4487m
DSC_4527m
DSC_4433m
DSC_4236m
DSC_4248m
DSC_4240m
DSC_4234m

Twórcy

Irene Arredondo
Scenariusz
Jacek Mikołajczyk
Przekład
Santiago Bello
Reżyseria i choreografia
Dorota Sabak
Scenografia i kostiumy
Jan Stokłosa
Aranżacje i kierownictwo muzyczne
Tomasz Budkiewicz
Reżyseria dźwięku
Tomasz Filipiak
Reżyseria światła

Obsada

Bartosz Figurski, Wiktoria Jabłońska, Paulina Janczak, Michał Juraszek, Anna Kędroń, Katarzyna Kozak, Sebastian Machalski, Sławomir Mandes, Przemysław Niedzielski, Agnieszka Niemiec, Maciej Pawlak, Natalia Piotrowska, Małgorzata Regent, Ewa Szlachcic, Anna Sztejner, Kinga Taront, Robert Tondera, Brygida Turowska, Jakub Wocial, Wojciech Wojciechowski, Daniel Zawadzki
Aktorzy
Santiago Bello, Urszula Dral, Patryk Gładyś, Natalia Kielan, Ewelina Kruk, Monika Majewska, Mateusz Muniak
Tancerze

Zwiastun

Recenzje

"Twist And Shout" powstał na fali sukcesu "Rapsodii z Demonem", musicalu z piosenkami zespołu Queen, który miał premierę w Teatrze Rampa w 2015 roku. Autorski projekt z muzyką kultowej grupy - tym razem The Beatles - okazał się przepisem na kolejny sukces. (…) Wykonanych jest dwadzieścia osiem przebojów The Beatles, w nowych, ale nie odbiegających od oryginalnego brzmienia, aranżacjach Jana Stokłosy. Mają one musicalowy sznyt i tworzą spójną warstwę brzmieniową.(...) Aktorzy traktują przedstawienie z ironicznym dystansem. Postacie są przerysowane, czasem wręcz karykaturalne, ale zgodne z komediową konwencją. Jakub Wocial ma karkołomne zadanie i wykonuje je brawurowo.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Marta Żelazowska
e-teatr.pl

 

Porywająca choreografia, genialne aranżacje i przejmujące wykonania legendarnych przebojów The Beatles, ciekawe, zaskakujące kreacje aktorskie oraz cudowne kostiumy sprawiają, że „Twist and Shout” w reżyserii Santiago Bello pulsuje energią, świetnie oddając ducha czasów miłości, pokoju i muzyki. To niezwykłe widowisko muzyczne z kryminalną intrygą jest nie tylko świetną rozrywką z dużą dawką humoru, ale również angażuje emocjonalnie widza i skłania refleksji nad tym, co naprawdę ważne w życiu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Dorota Jurek,
Kulturane media.pl

Dorota Jurek, Kulturane media.pl

Do kogo adresowany jest „Twist and Shout”? Nie będzie przesadą stwierdzenie, że do absolutnie każdego widza. W tym spektaklu wspaniałe jest to, że łączy klasykę ze współczesnością, pozwala nie tylko na ponowne przeżycie spotkania z The Beatles, lecz także sprawia, że muzyka zespołu zostanie odkryta na nowo. Zwłaszcza przez młode pokolenie, które dzięki aranżacjom Jana Stokłosy ma szansę poznać najwspanialsze utwory sprzed pół wieku w dobrze sobie znanym stylu. A gdy dodać do tego wspaniałą realizację oraz genialne kreacje aktorskie na czele z Jakubem Wocialem, należy spodziewać się, że bilety będą sprzedawać się jak ciepłe bułeczki.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Monika Zań,
Teatr dla Wszystkich.pl

Choreograficznie i tanecznie jest to spektakl doszlifowany w każdym calu. Zespół taneczny nie ma słabych punktów. Bello zresztą umiejętnie rozkłada akcenty, przez co każdy ze znakomitych tancerzy ma swoją rolę. Scena konkursu tanecznego jest wprost majstersztykiem. Ta umiejętność rozłożenia akcentów widoczna jest również w warstwie teatralnej – to bardzo wyrównane przedstawienie. Wyróżnia się oczywiście w świetnie rozpisanej roli wojskowego weterana Jakub Wocial, który znakomicie wykorzystał potencjał granej postaci szczególnie w zakresie modulowania głosem.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Andrzej Łucjan,
Warszawa.pl

Patroni Medialni Spektaklu

ebilet_logo
empik_logo
ewejsciowki_logo
gazetapl
kulturalne_media-logo
logoRP_kolor
logowarszawska
naszemiatopl
Polska Metropolia Warszawska_Logo
przeglad
syrenka_logo
terazrock
TVP2
TVP3Warszawa
Previous Next

Spektakle

Ekscytujące przedstawienia teatralne? W Teatrze Rampa czeka na Ciebie moc emocji

Każdego sezonu na deskach naszego Teatru pojawiają się nowe sztuki teatralne. Spektakle odgrywamy aż 300 razy w sezonie. Dla Ciebie, Drogi Widzu, oznacza to jedno: mnóstwo artystycznych przeżyć – dla widzów starszych, ale i dla całej rodziny. Odkryj, jakie przedstawienia teatralne czekają na Ciebie w tym sezonie.

Wyjątkowe sztuki teatralne dla dorosłych i dla dzieci

Naszą domeną są przede wszystkim musicale. Spektakularne widowiska muzyczne, inspirowane sztukami prosto z kultowego Broadwayu, a także muzyką ikon popkultury – choćby The Doors czy Queen… Właśnie w ten sposób podbiliśmy serca mieszkańców miasta stołecznego Warszawa. Ale nie tylko. Goszczą u nas widzowie z całej Polski, doceniając przyjazną atmosferę i sztukę przez duże „S”, podaną bez zadęcia i zbędnego patosu.

Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym sezonie

Repertuar Rampy to przedstawienia teatralne o szerokim spectrum tematycznym. Od komedii, przez adaptacje broadwayowskiej klasyki, aż po autorskie sztuki teatralne. Grane z pasją i troską o każdy detal. Wbiją Cię w fotel i zapewnią niezapomnianą zabawę. Taką, która pozostanie z Tobą na długo po tym, jak opuścisz już mury Rampy.

Premiery dla dzieci i dorosłych oraz klasyki – spektakle, które przez lata zapracowały sobie na miano kultowych… to wszystko czeka na Ciebie w Teatrze Rampa, powtórzmy – 300 razy w sezonie.